MTA Miskolci Akadémiai Bizottsága Programja

MTA MAB Neveléstudományi Szakbizottság Tudományos Konferenciája

Az esemény címe: MTA MAB NEVELÉSTUDOMÁNYI SZAKBIZOTTSÁG TUDOMÁNYOS KONFERENCIÁJA
Szervező egységek: Magyar Tudományos Akadémia Miskolci Akadémiai Bizottsága(Neveléstudományi Szakbizottság)Eszterházy Károly Főiskola

Az esemény műfaja:
Nem bírálati rendszerű műhelykonferencia
MTA Tudományos osztály: MTA II. Filozófiai és Történettudományok Osztálya
MTA Tudományos bizottság: Neveléstudomány
Tudományterület: pedagógia-pszichológia
Szakmai vezető, szakmai felelős: Dr Kovács László levezető elnök
Helyszín: EKF, 3300 Eger Eszterházy Tér 1. Líceum Földszint 112.
Kapcsolattartó: Dr Hanák Zsuzsanna főiskolai tanár, a Neveléstudományi szakbizottság elnöke hanak@ektf.hu
30/207 9383
Regisztráció / részvétel: Regisztráció nélkül, szabadon látogatható rendezvény
Kezdés: 2015. november 25. 13:00
Zárás: 2015. november 25. 16:00

Program:
13.00-13.15: Köszöntő:Dr. Ollé János EKF nemzetközi és tudományos ügyekért felelős rektorhelyettes
13.15-13.45: Némethné dr. habil. Tóth Ágnes: A pedagógia adósságai a harmadik évezred elején. (tudományos
előadás
13.45-14.15: Dr. habil. Einhorn Ágnes: Az iskolafejlesztési projekt, mint modernizációs eszköz (tudományos
előadás)
14.15-14.45: kávé szünet
14.45-15.15: Dr. Varga László PhD: A kisgyermekkor neuropedagógiai értelmezése (tudományos előadás)
15.15.-15.45: Dr. Mester Dolli PhD- Dr. Estefánné dr. Varga Magdolna PhD- Dr. Hanák Zsuzsanna PhD: Az önszabályzó tanulás fejlettségi szintjének összefüggése a tanulási eredményességgel (tudományos előadás)
15.45- 16.00: Zárszó

Szinopszis:
A tudományos előadássor az iskolai sikeresség pedagógiai-pszichológiai hátterének vizsgálatával foglalkozik. A első két prezentáció témája a megújuló pedagógiai trendeket, és az iskolafejlesztés főbb irányait mutatja be. A harmadik előadás a neveléstudományban új irányként megjelent „Neuropedagógiát", mint kutatandó témakört tárja fel. Az utolsó előadás a köznevelés kiemelt feladatát, az önszabályzó tanulást, és az arra vonatkozó, hasznos kutatási eredményekről számol be.