EKF-CK REÁL TUDOMÁNYOK INTÉZETE

Az esemény címe: XXIV. Országos Szendrei János Matematika Verseny
Szervező egységek: EKF-CK, Óvó- és Tanítóképzők Egyesületének Matematika Tagozata, Eszterházy Károly Főiskola Comenius Kar, Reál Tudományok Intézete

Az esemény műfaja:
 szakmai workshop, interaktív rendezvény
MTA Tudományos osztály: Matematikai Tudományok Osztálya
MTA Tudományos bizottság: Matematikai Tudományos Bizottság
Tudományterület: matematika
Szakmai vezető, szakmai felelős: Stóka György, főszervező
Helyszín: EKF Comenius Kar, 3950 Sárospatak, Eötvös u. 7.
Kapcsolattartó: Wiersumné Dr. Gyöngyösi Erika, Főiskolai docens, Intézeti felelős
Az esemény honlapja: http://www.ckreal.uni-eger.hu/hu/reltinf/intezet/c/matematika-verseny
Regisztráció / részvétel: Előzetes regisztráció szükséges
Kezdés: 2015.november 13. 17:00
Zárás: 2015.november 15. 17:00

Program:

Szinopszis:
Az országos matematika feladatmegoldó versenyt az Óvó- és Tanítóképzők Egyesületének Matematika Tagozata hirdeti meg, immár 24. alkalommal. A rendezvény 2010 óta Szendrei János[1] nevét viseli.
A versenyen a pedagógusképző intézmények tanító, óvodapedagógus, gyógypedagógus és konduktor szakos
hallgatói vehetnek részt. A verseny elsősorban csapatverseny, de minden hallgató egyéni teljesítményével is helyezést kap.
Minden felsőfokú intézmény egy 4 fős csapatot indíthat az alapképzésben résztvevő hallgatóiból. A csapatverseny
eredményét a résztvevő 4 főből a 3 legjobb dolgozat összpontszáma határozza meg. Intézményenként legfeljebb 3
fő indulhat egyéni versenyben a matematika műveltségterületi képzésben résztvevő tanító szakos hallgatók közül.

A verseny időtartama 2-2 óra, közte 15 perc szünettel. Ezalatt az idő alatt 20 tesztkérdést, illetve 5 kidolgozandó feladatot kell a hallgatóknak megoldani.
A legjobb 3 csapat és egyéniben két kategóriában (alapképzés, műveltségterületi képzés) a 3-3 legjobb hallgató oklevélben részesül. Az első helyezést elért csapat elnyeri egy évre a vándorserleget.
A versenyt minden évben egy-egy, a fenti szakokon képző felsőoktatási intézmény rendezi. A Comenius Kar idén második alkalommal ad otthont a rendezvénynek; korábban 2007 őszén volt a verseny házigazdája a sárospataki kampusz.
A résztvevő hallgatók száma általában 50-55 fő, a kísérő oktatóké 10-12 fő. Amíg a hallgatók versenyeznek, a kísérő oktatók rendszerint szakmai tanácskozást tartanak, de a hivatalos elfoglaltságok mellett jut idő egymással és a város nevezetességeivel való ismerkedésre is.